Bądź trenerem lub kursantem na Ekademii

Data publikacji: 6 września, 2010

Wszystkich specjalistów w jakiejś dziedzinie zapraszam do stworzenia własnego kursu metodą e-learning, zamiast pisania obszernych artykułów… do szuflady. Opcję taką posiada internetowa platforma e-learningowa Ekademia.pl. Tutaj zrzeszają się zarówno kursanci chcący podnieść kwalifikacje, jak i trenerzy z zapałem do nauczania. Kursy prowadzone tutaj odbywają się na różne sposoby, włączając w to tradycyjne przekazywanie materiałów i sprawdzanie wiedzy w tradycyjnych testowych formach.

E-learning prowadzony przez trenerów zapisanych do Ekademii to nie tylko możliwość pogłębienia wiedzy. Do Ekademii zapisały się bowiem również firmy, które oferują liczne kursy, których zakończenie owocuje np. przyznaniem świadectwa ukończenia kursu wychowawcy kolonijnego, dzięki czemu można będzie poprowadzić wycieczkę nad morzem z dziećmi. Kursy takie prócz dostarczonych materiałów (pliki .doc, .pdf, prezentacje multimedialne) odbywają się na czatach, a nawet na wideokonferencjach.

Jeśli zaś osoba prywatna zechce być trenerem i zarabiać pieniądze na przeprowadzanych kursach, wówczas podpisuje umowę o dzieło z Ekademią, projektuje kurs i czeka na zarobki. Zarobki te są jednak uzależnione od tego, ile dany trener zechce przeznaczyć Ekademii na reklamę, za którą Ekademia pobierze prowizje. Czasem dość spore, ale są one nieodłącznym elementem kampanii reklamowej, jaką firma prowadzi, by zdobyć nowych kursantów korzystających z takiego właśnie e-learningu.

Skomentuj