Centrum e-learningu AGH

Data publikacji: 14 września, 2010

Akademia Górniczo-Hutnicza postanowiła wspomóc swoich studentów udostępniając im specjalistyczną platformę e-learningową opartą o najbardziej znany, bezpłatny system Moodle. W ten sposób AGH nie prowadzi studiów, jak inne uczelnie wspomagane platformami, lecz ułatwia studentom pracę na uczelni, udostępniając rozliczne materiały, do których dostęp mają pracownicy akademiccy i studenci. Na tych materiałach często opierają się późniejsze wykłady czy ćwiczenia.

Celem powstania centrum e-learningu jest przede wszystkim promocja tej metody nauki i wspomaganie nauki tradycyjnej odbywającej się w systemie stacjonarnym. Prócz tego Akademia udostępnia wiele kursów, dzięki którym poznamy działanie samej platformy i ułatwimy sobie poruszanie po niej. Dla licealistów wprowadzono tzw. rok zerowy, wystarczy się zarejestrować, wydrukować blankiet i uzyskać pieczęć sekretariatu szkoły, po czym odesłać na adres AGH. Kiedy dostaniemy odpowiedź z loginem i hasłem, możemy brać udział w kursach z trzech przedmiotów: chemii, matematyki i fizyki – całkowicie darmowo.

Platforma AGH ma również w pewnym stopniu formę rozrywkową – znajdują się na niej liczne informacje o przeprowadzanych konkursach czy olimpiadach (słynny Diamentowy Indeks). Dla studentów AGH platforma przewidziała mnóstwo opracowań do każdego przedmiotu obowiązującego na wybranym przez studenta kierunku, w związku z czym utrwalanie wiedzy niekoniecznie musi się wiązać z ciągłą bieganiną bo technicznych bibliotekach.

Skomentuj