Czym jest e-learnig?

Data publikacji: 9 maja, 2010

E-learning to jedna z odnóg kształcenia na odległość. W przeciwieństwie do kształcenia korespondencyjnego oferowanego przez rozliczne formy, e-learning wykorzystuje wszystkie możliwe środki elektroniczne do nauki, nie pomijając tutaj telewizji, Internetu czy nawet płyt kompaktowych. Celem e-learningu jest zmniejszenie roli nauczyciela jako takiego, tradycyjnego, na rzecz przekazywania danych przez inne ośrodki.

Sam e-learning wydaje się idealną alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie mają szans uczyć się w sposób tradycyjny. Wiele firm szkoleniowych oferuje taką metodę nauki, lecz nie tylko. Otóż w Polsce działa również uniwersytet pozwalający na naukę przez Internet. I właśnie z nauką przez Internet najbardziej kojarzy nam się dzisiaj e-learning, choć kojarzenie to może być bardzo powierzchowne. Wielu ludzi korzysta z testów dołączonych do podręczników, czy też programów językowych. To również należy zaliczyć do e-learningu.

Prócz wszystkich sposobów związanych z programami komputerowymi, firmy szkoleniowe oferują tzw. dostęp do platform e-learningowych. Każdy ich użytkownik ma prawo korzystać z wszelkich ich zasobów, a wiedza sprawdzana jest zazwyczaj na egzaminie odbywającym się już w siedzibie firmy. Jest to jedyny fizyczny kontakt z firmą w czasie trwania nauki. E-learning umożliwia dostosowanie czasu do nauki i na odwrót, zapewniając komfort nauki i idealne planowanie czasu.

Niestety e-learning nie jest dla wszystkich, ponieważ wymaga on systematyczności, którą to zapewniają szkolenia tradycyjne. Jeśli zaś chodzi o ceny szkoleń, to są one praktycznie takie same jak szkolenia odbywające się w sposób stacjonarny i różnią się w zależności od profilu.

Skomentuj