Darmowe narzędzie do tworzenia kursów e-learningowych (cz. 1)

Data publikacji: 3 sierpnia, 2010

Microsoft udostępnił działające również w całości w języku polskim, dość dobre narzędzie do tworzenia kursów pod e-learning. Kursy te mogą być zarówno językowe, jak i typowo szkoleniowe czy inne edukacyjne. Narzędzie to oferuje podstawową i średniozaawansowaną funkcjonalność. Oznacza to tyle, że przy tworzeniu kursu nie mamy zbyt wielu możliwości związanych z jego wyglądem, zmianami czcionki czy układu graficznego. Jednakże mamy wiele innych możliwości, o których pokrótce postaram się co nieco powiedzieć.

Każdy moduł rozpoczynany wprowadzeniem, podzielony jest na lekcje, wśród których można wybierać różne ich opcje. Jest 6 głównych działów prowadzenia danej lekcji, a działy te z kolei podzielone są na odpowiednie sposoby realizacji celu. Pierwszym sposobem jest interakcja. Tutaj są cztery sposoby prowadzenia tematu: suwak, przeciągnij i upuść, interaktywna pomoc w wykonaniu zadania oraz ćwiczenie fabularne. Kursant będzie więc aktywnie brał udział z ćwiczeniach, a system od razu będzie sprawdzał jego wyniki.

W dziale prowadzenia lekcji „Oglądanie” mamy do wyboru również cztery sposoby prowadzenia multimediów: animacja, demonstracja, materiał multimedialny z kluczowymi kwestiami oraz tabela z animacjami wybieranymi kliknięciem. Jest to jeden z działów, który znacząco wpływa na zapamiętywanie treści, ponieważ nie ma on tej specyficznej, notatkowej suchej formy, a różnorodność powoduje, że kursant nie będzie się nudził.

Przepraszam za pominięcie nazwy tego programu. Pełna nazwa brzmi “Microsoft Learning Content Development System”

Już 3 to “Darmowe narzędzie do tworzenia kursów e-learningowych (cz. 1)”

 1. Khadaar mówi:

  A czy to narzędzie do kursów ma jakąś nazwę?

 2. admin mówi:

  Przepraszam za pominięcie nazwy, już ją dopisałem na końcu notatki.

 3. Edyta mówi:

  Witam,
  pobrałam ten program, przygotowuje kurs, ale nie radzę sobie z zapisaniem go i ponownym odtworzeniem. Czy do tego celu potrzebne są jakieś dodatkowe programy? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
  pozdrawiam
  Edyta

Skomentuj