Darmowe narzędzie do tworzenia kursów e-learningowych (cz. 2)

Data publikacji: 11 sierpnia, 2010

Powracając do poprzedniego tematu w kwestii kursu e-learning wspomaganego narzędziem Microsoftu, omówmy pozostałe 4 działy prowadzenia zajęć i ich sposoby. Dla praktyki zastosowano osobny dział gier. Można wybierać wśród dwóch dostępnych: gra z sortowaniem oraz gra z kafelkami. Ta pierwsza polega na tym, aby w jak najkrótszym czasie wrzucić do odpowiedniego pojemnika element z odpowiednią informacją, dotyczącą kategorii pojemnika. Gra z kafelkami polega na tym, aby wyeliminować wszystkie kafelki zawierające nieprawidłowe informacje.

Dział „Lektura” jest najbardziej obszernym w całym tym narzędziu. Zawiera kilka sposobów na prowadzenie danego tematu. I tak znajdziemy w nim: wprowadzenie z możliwością dodania obrazu i ścieżki dźwiękowej, tekst i obraz, tabele z możliwością dodania plików, tabela wyboru kliknięciem, pytania z odpowiedziami do wyboru, zadanie prawda/fałsz, pytanie otwarte, słownik oraz pokaż/ukryj. To jeden z najważniejszych działów, jakie będzie potrzebował kurs e-learningowy, ponieważ dzięki niemu odbywana jest zarówno nauka jak i praktyka kursantów.

Chociaż praktykę zdobywają kursanci już w poprzednich modułach, to narzędzie wyposażono jeszcze w dział „Praktyka”. Tutaj temat może być realizowany albo przez symulację, albo przez scenariusz laboratoryjny. I ostatni dział: „Sala lekcyjna” dotyczy przede wszystkim przekazywania informacji merytorycznych w nieskomplikowanej formie.

Całość kursu można przetransportować do różnych plików bądź indeksu, a tworzenie odbywa się tylko w języku polskim.

Już 2 to “Darmowe narzędzie do tworzenia kursów e-learningowych (cz. 2)”

  1. Michalina mówi:

    czy kursy zrobione w tym programie są zgodne ze SCORM I AICC?

  2. LCDS wspiera standard SCORM 1.2

Skomentuj