E-learning bezpłatnie?

Data publikacji: 8 października, 2010

Internet jest nieocenioną bazą informacji na tematy wszelakie. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy szukamy informacji o reżyserze danego filmu, autorze książki, czy właśnie wiedzy merytorycznej z dziedzin biznesowych, czy też przemysłowych. W większości przypadków za porządne kursy online przyjdzie nam niestety zapłacić niemałe pieniądze, jednak właśnie w Internecie odnajdziemy też pokaźny zbiór bezpłatnych kursów. Czy warto z nich korzystać i do czego będą się one nadawać?

Przede wszystkim przed przystąpieniem do darmowego kursu online powinniśmy wiedzieć, iż w większości przypadków nawet jeżeli będzie on przygotowany przez fachowca, to jednak jego oprawa i wykorzystanie technologii uprzyjemniających naukę nie będą na najwyższym możliwym do osiągnięcia poziomie. Wynika to z faktu, że większość profesjonalnych kursów przygotowywana jest przez sztab osób, gdzie każda odpowiada tylko za jeden element kursu, tj. jego oprawę wizualną, audio, czy też rzetelność podawanych informacji. W przypadku darmowych kursów, jeżeli nie są one umieszczane w ramach pokazowego dema możliwości danej firmy zajmującej się dostarczaniem kursów e-learningowych będą one przygotowywane od A do Z przez jedną osobę. A to jak wiadomo nie od dziś musi się odbić na jakości wykonania…

Czy warto zatem korzystać z takich kursów i do kogo one są przeważnie adresowane? Darmowe kursy online nie nadają się zazwyczaj do zastosowania w firmach, czy korporacjach i to nie ze względu na poruszane tematy, gdyż nawet darmowy e-learning można z łatwością znaleźć na jakikolwiek interesujący nas temat, ale właśnie na fachowość i rzetelność tego typu rozwiązań. Oszczędności są tylko i wyłącznie pozorne, gdyż później naprawić i skorygować błędne informacje zakorzenione w głowach pracowników, a wyniesione z tego typu kursów może być niezwykle ciężko…

Darmowy e-learning powinniśmy zatem traktować przede wszystkim jako możliwość samokształcenia się wynikającą z wewnętrznych potrzeb, a jednocześnie musi być to połączone z chęciami sprawdzania poznanych informacji w innych źródłach, a nie ślepym ufaniem innym, którzy ze zwykłej pomyłki mogli zamieścić nieprawdziwe fakty i informacje.

Skomentuj

 • Nasi partnerzy

  GMoto

  Z pewnością używasz drukarki, zaglądnij więc do nas. Mamy mnóstwo zamienników dokładnie takich jak oryginalne tusze w dużo lepszej cenie. Tylko dobrej jakości tonery i tusze - inkhouse.pl.

 • Co tu znajdziecie?

  Na stronie poruszane są zagadnienia bardziej lub mniej lecz jednak zawsze spokrewnione z szeroko rozumianym e-learningiem, czyli metodą szkolenia on-line.

 • Strony

 • Archiwa

 • Polecane strony

  • www.netszamba.pl
  • chicago party bus
  • Szambo betonowe Poznań
   • informacje z
   • 12 godzin temu. HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT.

    nakazdytemat.szczecin.pl