E-learning w szkołach

Data publikacji: 23 maja, 2010

E-learning to przyszłość polskiej edukacji, rozpoczynając od szkół podstawowych, a kończąc na studiach. Szkoły coraz częściej wykorzystują dobytek technologiczny szkoląc za pomocą komputerów w salach odpowiednio do tego przygotowanych, a także używając internetowych szkoleń on-line czyli e-learningu. Prócz samej nauki, uczniowie uczą się także korzystać z komputera, co jest pozytywnym skutkiem ubocznym. Z czego korzystają takie szkoły? Prym wiedzie tutaj wydawnictwo Young Digital Planet, które to ma mnóstwo rozwiązań dla szkół.

Wydawnictwo stworzyło dość obszerną serię komputerowych podręczników. Są one przeznaczone głównie dla klas od czwartej szkoły podstawowej do ostatniego roku szkół średnich i są idealną alternatywą dla swych tradycyjnych, papierowych odpowiedników. Nauczyciel prowadzący zajęcia poprzez e-learning ma dostęp do stałych wyników nauki każdego ucznia na bieżąco. Całość treści to przeplatanie się teorii z praktyką. Jednakże nawet gdyby założeniem było szkolenie z samej teorii, zawsze pozytywnym skutkiem ubocznym jak już wspomniano będzie praktyczna nauka obsługi komputera, bo przecież dzięki niemu szkolenia są realizowane. Liczne zadania oraz testy sprawdzają zdobytą na wirtualnych lekcjach wiedzę. Całość nosi nazwę serii eduROMów.

E-learning oferowany przez tę firmę  nie opiera się jednak o wszystkie przedmioty i tak dla klas 4-6 przygotowany płyty z przedmiotów takich jak matematyka, przyroda i historia. Dla gimnazjów dostępnych jest już nieco więcej, bo zaliczono do nich matematykę, fizykę, biologię, chemię, geografię i historię, zaś dla liceum pakiety obejmują matematykę, fizykę, biologię, chemię i podstawy przedsiębiorczości z zastrzeżeniem, że e-learning dla liceum jest oparty tylko na poziomach podstawowych. Oferta ta jest ciągle ulepszana i wszystkim nauczycielom przynosi wiele korzyści, jednak jeszcze nie wszystkie szkoły stać na e-learning, dlatego też nie jest to wprowadzane do nauczania.

Skomentuj

 • Nasi partnerzy

  GMoto

  Z pewnością używasz drukarki, zaglądnij więc do nas. Mamy mnóstwo zamienników dokładnie takich jak oryginalne tusze w dużo lepszej cenie. Tylko dobrej jakości tonery i tusze - inkhouse.pl.

 • Co tu znajdziecie?

  Na stronie poruszane są zagadnienia bardziej lub mniej lecz jednak zawsze spokrewnione z szeroko rozumianym e-learningiem, czyli metodą szkolenia on-line.

 • Strony

 • Archiwa

 • Polecane strony

  • www.netszamba.pl
  • chicago party bus
  • Szambo betonowe Poznań