GoogleDocs jako metoda e-learningowa

Data publikacji: 28 czerwca, 2010

Coraz więcej funkcji konta w Google.com powoduje, że niektóre narzędzia idealnie wpasują się w ton wspomagania e-learningu. Mowa tutaj przede wszystkim o GoogleDocs, czyli narzędziu, które prócz formularzy, ankiet jest w stanie stworzyć prawdziwe lekcje on-line.
Po pierwsze widzimy, że do wyboru wśród nowych arkuszy jest opcja Dokument. Po kliknięciu otwiera nam się internetowy edytor tekstowy, który posiada większość funkcji WordPada i kilka dodatkowych funkcji przeniesionych prosto z MS Word pakietu Office. Niestety wybór wśród czcionek, czy innych funkcji nie jest zbyt zaawansowany, ale Google cały czas poprawia swoje internetowe narzędzia. Na plus tego przemawia fakt, że prócz publikacji w Internecie ( a więc niekonieczne jest ściąganie czytników dokumentów), można stworzony online dokument eksportować do pliku na komputer w jednym z popularnych formatów.
Poza tym dość przydatnym narzędziem – odpowiednikiem MS Word, GoogleDocs wspomaga e-learning innymi substytutami pakietów biurowych. W ten oto sposób można bezproblemowo stworzyć dość profesjonalną, internetową prezentacje na wzór tych tworzonych w PowerPoint, stworzyć fachowy arkusz kalkulacyjny a la Excel, a nawet skorzystać z Painta!
Wiedzę kursantów można sprawdzać poprzez udostępniane im formularze, które bez większego problemu zamienić można w testy wyboru, czy też sprawdziany z pytaniami wymagającymi dłuższej wypowiedzi. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że GoogleDocs to najbardziej podstawowa platforma e-learningowa.

Skomentuj