Internetowe opinie o e-learningu

Data publikacji: 17 kwietnia, 2011

Patrząc na fora internetowe, czy też grupy dyskusyjne poruszające w jakimkolwiek stopniu temat e-learningu możemy dojść do dwóch jakże odmiennych wniosków – albo uznamy, że e-learning jest błogosławieństwem danym nam od losu, a tym samym najlepszą z możliwych form kształcenia, bądź też zaprzeczymy temu pod każdym względem i będziemy chcieli trzymać się od e-learningu jak najdalej. Ile jest w tym jednak prawdy?

Jeżeli zapytamy większość autorów opinii na ten temat zamieszanych na łamach Internetu to w zdecydowanej większości przypadków dostaniemy odpowiedź sugerującą, iż zdanie na ten temat wyrobili sobie nie na kursach, z którymi mieli styczność, ale na forach internetowych, gdzie ktoś wcześniej napisał coś o e-learningu, pochlebnego, bądź też nie. Większość z tego typu osób rozpowszechniających jakiekolwiek opinie w Internecie niestety nie jest wiarygodna i nie warto wierzyć we wszystko co jest napisane w przestrzeni ulicznej, gdyż nierzadko może okazać się to najzwyklejszą fikcja niemającą nic wspólnego z rzeczywistością. Jak zatem sprawdzić osobiście w jaki sposób wyglądają szkolenia e-learning?

Najprostszą, a zarazem darmową metodą jest odnalezienie w Internecie bezpłatnych kursów online, które co prawda nie pokażą nam pełnych możliwości technologicznych oferowanych przez kursy przygotowane przez profesjonalne firmy zajmujące się e-learningiem, ale z pewnością wprowadzą nas w świat nauki online, a tym samym pozwolą wyrobić sobie chociażby podstawowe zdanie na ten temat. Nie ma co opierać się na internetowych opiniach, gdyż po prostu mogą nas one zrazić do tej formy kształcenia, a tym samym moglibyśmy na tym sporo stracić. Oczywiście, e-learning tak jak i wszystko ma swoje wady i zalety, jednak tych drugich jest z całą pewnością więcej, o czym pisaliśmy już na naszych łamach.

Skomentuj