Język obcy przez Internet

Data publikacji: 20 marca, 2011

Uwielbiamy uczyć się języków obcych – tak głoszą najnowsze statystyki i badania, których analizy coraz częściej sporządzane są przez rożnych specjalistów. Trudno się dziwić, bowiem niemal w każdej pracy konieczna jest znajomość jakiegoś języka obcego i nie bez kozery obiegowo przechadzał się żart o sprzątaczce zmuszonej do nauki angielskiego, by utrzymać stanowisko w pracy. Niestety czas, a raczej jego brak, bardzo często nie pozwalają na systematyczną naukę w szkole językowej.

Wyborów mamy wówczas kilka – możemy umówić się na dość drogie  korepetycje lub skorzystać z programu językowego do nauki. Programów takich powstało mnóstwo a wpisując odpowiednie słowo klucz w wyszukiwarce każdy znajdzie odpowiedni dla siebie i swojej kieszeni program. Plusy takiego e-learningu są proste: elastyczność w gospodarowaniu czasem spędzonym przy nauce oraz cena. Oczywiście niekoniecznie nauczymy się od razu wymowy, bowiem systemy jej sprawdzania nie są jednak doskonale, dlatego wówczas najlepiej nagrywać się samemu i porównywać głos z tym, jak wymawia to lektor.

Tutaj istnieje jeszcze jedno wyjście – można umówić się na korepetycje przez Skype’a, choć ceny wydają się być zbliżone do tych, które oferują prywatni korepetytorzy. Istnieją również firmy, które zajmują się takim e-leraningowym sposobem nauczania języków obcych, a nawet szkoły językowe posiadają swoje platformy e-learningowe, które za odpowiednią ceną, chętnie udostępniają.

Już 2 to “Język obcy przez Internet”

  1. Rysiek mówi:

    w kwesti wymowy proponuje sluchanie oryginalnych tekstow z kaset cd itd, osluchanie ulatwia prawidlowa wymowe pozniej
    pozdrawiam

Skomentuj