Każdy może stworzyć własny kurs online

Data publikacji: 12 maja, 2010

W Internecie jest kilka otwartych platform, które oferują system e-learning. Otwarta platforma e-learningowa oferuje nie tylko kursy online, ale również sprzedaż takich szkoleń, które użytkownicy tworzą sami. Na platformach takich można zarobić dość dużo pieniędzy, pod warunkiem, że są one dobrze rozreklamowane i interesujące dla użytkowników Internetu. Niektóre szkolenia są nawet darmowe.

Nic jednak nie jest za darmo. Chcąc prowadzić szkolenia on-line, trzeba liczyć się z licznymi prowizjami dla samej platformy, która zresztą, jak większość tego typu szkoleń – opiera się o system moodle. Prowizje zależą od tego, jak bardzo nasze autorskie szkolenie on-line ma być reklamowane. Ponieważ reklama jest dźwignią handlu, to im szkolenie bardziej rozreklamowane, tym więcej jego uczestników, ale niestety prowizje dla platformy również duże i mogą wynosić nawet 50-60%.

Wybierając platformę na e-learning za naszym pośrednictwem, konieczne jest obeznanie się w regulaminie, gdyż to w nim znajduje się najwięcej haczyków, którymi posługują się właściciele takich platform. Ceny szkolenia każdy ustala indywidualnie, ale rzecz jasna, przyszli klienci z pewnością spojrzą na rozsądność owych cen. Same platformy nie mają jakoś specjalnie rozbudowanej kampanii reklamowej, dlatego też każdy trener – osoba prowadząca kurs – powinien zadbać również o reklamę sam, wówczas można zapłacić dużo mniejszą prowizję od sprzedaży.

Skomentuj