Kursy e-learningowe na zamówienie

Data publikacji: 13 maja, 2010

Firmy, które mają ochotę podnieść kwalifikacje swoich pracowników wcale nie muszą szukać konkretnych ofert szkoleń on-line, lecz mogą takie szkolenia zamówić u konkretnej firmy. Podpisywana umowa określa zakres szkolenia, formę wykonania i oczywiście cenę. Całość winna być wykonana indywidualnie i ściśle dostosowana do potrzeb zamawiającego. Firm programujących szkolenia on-line jest wiele, a nasz wybór powinien być oparty przede wszystkim nie o staż, ale o zdobyte doświadczenie i portfolio.

Szkolenia te to swoiste programy multimedialne, których celem jest przekazywanie odpowiednich informacji edukacyjnych. Przekazywanie to odbywa się na licznych treściach teoretycznych, ale i dostępne są liczne symulacje, dialogi czy filmy, dzięki czemu e-learning zyskuje nowy poziom profesjonalizmu w swej dziedzinie. Wybierając firmę trzeba jednak dowiedzieć się, czy oferta obejmuje również obsługę techniczną oraz ilu zatrudnia pracowników, bowiem firma, w której pracuje dziesięcioro ludzi, na pewno nie stworzy programu, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Chyba że taka firma specjalizuje się w jednej dziedzinie.

Zamawiając e-learning u kogoś nie można zapomnieć o tym, by znalazła się w nim również platforma testowa, która sprawdzi, czy pracownicy przyłożyli się do zagadnień obejmujących kurs. I tutaj mogą pojawić się problemy w kwestii finansowej, gdyż nie każdą firmę od razu na takie dedykowane szkolenia on-line będzie stać. Z drugiej zaś strony, na początku działania firmy niepotrzebny będzie e-learning.

Skomentuj