Kursy tworzone narzędziem WBTExpress 7.0 Pro

Data publikacji: 22 lipca, 2010

Dzisiaj specjaliści firmowi mogą sami przekazywać wiedzę pozostałym pracownikom i to bez wynajmowania specjalistycznej firmy, a i wdrożenie tego do informatycznej sieci może okazać się bezproblemowe. Wszystko dotyczy metody e-learning w firmie, a możliwości ku temu daje świetne narzędzie, jakim jest WBTExpress specjalistycznej firmy 4System.

Na plus narzędzia działa przede wszystkim proste tworzenie kursów, które nie wymagają praktycznie żadnej wiedzy informatycznej, ponieważ całość odbywa się intuicyjnymi metodami. Konieczna jest więc tylko wiedza specjalisty chcącego przekazywać wiedzę pozostałym pracownikom. Lekcje za pomocą tego systemu, w zależności od kreatywności autora, mogą być bardzo ciekawe, a co najważniejsze – umieszczone w kursie będą tylko te informacje zgodne merytorycznie, które potrzebne są zatrudnionym w przedsiębiorstwie.

W kursie e-learningowym tworzonym za pomocą narzędzia WBTExpress bez problemu można dodawać różne pliki pakietu MS Office czy też PDF i innych, dodatkowo od dodawania wszelkich dodatkowych opcji i komponentów dzieli jedynie kliknięcie myszki. Wiedza zdobyta przez pracowników jest cały czas sprawdzana poprzez odpowiedni system podłączony do centrali. Autor z kolei ma pewność, że nikt nie będzie kopiował jego autorskich opracowań, ponieważ system zabezpiecza wszystkie pliki przed kopiowaniem, a więc i przed rozpowszechnianiem.

Żeby kurs nie był sztywny i surowy, można dodatkowo wprowadzać liczne prezentacje, filmy oraz dźwięki, czy to z nagraniami lektorskimi, czy z muzyką ułatwiającą zapamiętywanie. Kursanci zaś mogą w dowolnej chwili powrócić do żądanej treści, a tutaj nie ma mowy o jakimkolwiek zagubieniu, ponieważ obsługa jest tak prosta, że każdy trafi w to miejsce, do którego chciał powrócić. Przydatne to jest na przykład przy źle rozwiązanym teście czy też przy odświeżaniu i powtarzaniu zdobytych wcześniej wiadomości.

Warto również wspomnieć, że przy zalewie rozlicznych szkoleń e-learningowych, ten odznacza się jeszcze jedną ważna funkcją – dostosowanie szkolenia do wiedzy, jaką posiada pracownik podnoszący kwalifikacje. Oznacza to, że różni pracownicy o różnych poziomach wiedzy, korzystają z tych komponentów narzędzia, które posiadają treści wymagające nauki, podczas gdy pozostałe, wyuczone są eliminowane z kursu. Rozwiązanie takie pozwala na oszczędne zarządzanie czasem pracownika i efektywną naukę.

Nad zakupem narzędzia WBTExpress powinna zastanowić się każda firma mająca zamiar wprowadzić pracownikom firmy e-learning, ponieważ wystarczy jeden specjalista w firmie oraz ów program za stosunkowo niewielkie pieniądze, aby wiedza przekazywana była wszystkim pracownikom bez drogich szkoleń i wdrożeń. Dodatkowo firma 4System zapewnia obsługę techniczną po zakupie i udziela porad związanych z budowaniem szkoleń.

Skomentuj