Moodle – co to jest?

Data publikacji: 18 lipca, 2010

Moodle (ang. Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) to platforma stworzona dla wszystkich, którzy pragną stworzyć internetowy kurs online sprawdzający na bieżąco wyniki I udostępniający przeróżne merytorycznie zgodne dane w wszechstronny sposób. Niestety nie każdy potrafi się tą platformą e-learningową posługiwać, jednakże w Internecie jest mnóstwo ku temu wskazówek. W kilkunastu zdaniach chciałbym jednak przytoczyć kilka podstawowych funkcji, jakie system Moodle posiada.

Omówmy więc najważniejsze zakładki pojawiające się w głównym oknie kursu. Po pierwsze widnieje tam zakładka Osoby, która służy wszystkim chcącym poznać pozostałych kursantów oraz przede wszystkim nauczyciela prowadzącego ów kurs. Po drugie dostępna jest zakładka Składowe kursu, której zadaniem jest łatwy dostęp do wszystkich materiałów, jakie udostępnione są na platformie. Najczęściej jednak, ze względu na lepszą systematyczność pracy, udostępnia się materiały w odpowiednich odcinkach czasu, aby kursant miał możliwość swobodnego zaplanowania nauki już na początku kursu.

Pozostałe ważne zakładki to: Szukaj (wyszukiwarka wszystkich informacji zawartych w kursie, wyszukująca nawet tylko część danego wyrazu), Administracja (system ocen i wszystkie zdobyte wyniki oraz edycja profilu), Kursy (dostęp do innych kursów, jeśli są przypisane do danego konta), Nadchodzące terminy, Co się ostatnio działo, Forum, Czat i inne.

Skomentuj