Nauka przez Skype’a to także e-learning

Data publikacji: 17 maja, 2010

Choć e-learning kojarzy się głównie z dostępem do e-learningowej platformy, wspomaganej czatem i wideokonferencjami, to w rzeczywistości e-learning i szkolenia za jego pomocą są znacznie bardziej rozległe. E-learning to nie tylko materiały dostępne po zalogowaniu. Ponieważ należy do systemów kształcenia na odległość, to trzeba do niego dopisać również rozmowy przez Skype’a.

Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim profesjonalne firmy szkoleniowe, chcące podnieść kwalifikacje ludzi w innych firmach. Na zasadzie rozmów przez Skype wspomaganych również materiałami gotowymi do druku, prowadzonych jest mnóstwo szkoleń, czy to związanych z prawem, księgowością  czy językami. Firma prowadząca takie szkolenia na pewno w ten sposób likwiduje koszty związane z dojazdem do klienta, co może przyczynić się co nieco do kosztów szkolenia, choć nie zawsze ma to w tym udział. Ze szkoleń on-line korzysta coraz więcej firm i wydaje się dla niektórych pracodawców dość optymalnym rozwiązaniem.

Nie tylko firmy korzystają z takich możliwości przeprowadzania szkoleń. Coraz więcej osób prywatnych chcących udzielać korepetycji, ucieka się do Skype’a. Tak przeprowadzone korepetycje mogą być przeprowadzane na całym świecie. Poza tym z korepetycji poprzez wideo komunikatory korzysta coraz więcej szkół językowych, wspomagając w ten sposób naukę tradycyjną. Widać więc, że e-learning może mieć mnóstwo wymiarów funkcjonowania i służyć może wielu osobom, nawet prywatnym. Korzystając z usług osób prywatnych trzeba jednak uważać, zanim wpłaci się pieniądze za korepetycje ale to już oddzielny temat.

Skomentuj